Navigation
8 700 77700

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

KVAILYSTĖS, KURIAS GALIMA ĮJUNGTI


Lukas Arnauskas 

 

Kiekvienais metais daugybė kompanijų rimtais veidais pristato technologinius šedevrus, kurie atrodo atkeliavę tiesiai iš absurdo pasakų ar anekdotų. Lieka pavydėti kūrėjams, sugebantiems ne tik išsaugoti savyje fantazuojantį vaiką, bet ir randantiems lėšų bei laiko toms fantazijoms realizuoti. O įdomiausia, kad istorija parodė, jog dalis daiktų, dabar keliančių juoką, netrukus kels norą juos įsigyti. Todėl patys spręskite, ar juoktis iš kvailiausių CES 2017 naujovių. 

„Hushme“ 

„Pirmoji pasaulyje balso kaukė mobiliesiems telefonams.“ Jei šis reklaminis šūkis skamba kiek keistokai, tai šio daikto išvaizda nestebintų nebent fetišo klubų lankytojų. „Hushme“ – bevielis mikrofonas ir ausinės telefonui, labiausiai primenantis viduramžių kankinimo kambariuose naudotą kamštį burnai ir... efektyviai sprendžiantis labai aktualią problemą. 

Kiekvienas, kuriam darbe teko „laimė“ sėdėti šalia nuolat telefonu kalbančio kolegos, kuris ne savo valia troleibuse buvo priverstas išklausyti visą galingo balso tetulės pokalbį telefonu su neprigirdinčia drauge, puikiai suvokia, koks naudingas būtų įrenginys, leidžiantis negirdėti ne tik kalbančiojo kitame laido gale, bet ir šalia sėdinčio kalbėtojo. 

„Hushme“ būtent tai ir sprendžia – užsidedi ant burnos ir plepėk, kiek nori. Negana to, prietaisas gali keisti jūsų balsą. Aktyvavus specialią programėlę, burnos kamštyje įrengti garsiakalbiai skleis džiunglių ar lietaus garsus arba pakeis jūsų balsą į Darto Veiderio, roboto ar Pakaliko. Skirta tam, kad aplinkiniai dar prasčiau girdėtų, ką kalbate, tačiau gali labai praversti bankų plėšikams ar kitiems, norintiems nuslėpti savo balsą. 

Nespėliosime, ar įrenginio kūrėjams pavyks sutelktinio finansavimo platformose surinkti lėšų jo gamybai, tačiau prekiauti juo protingiau būtų beprotiškų žaislų parduotuvėse. 

Dulkes siurbiantys batai „Denso“ 

Vienintelis klausimas, galintis kilti pamačius šį eksponatą: „Kodėl?“ Vienintelis logiškas atsakymas: „O kodėl gi ne?“ 

Japonų automobilių gamybos kompanija „Denso“ nuo 1991 m. rengia kasmetinį darbuotojų kūrybingumo skatinimo konkursą, kuriame pristato savo technologines idėjas ir už tai gauna premijas. CES 2017 parodyti ekologiški dulkes siurbiantys batai buvo sukurti kaip tik tokiam konkursui. Viskas būtų gerai, tačiau jei tai idėja nugalėtoja, kokių nesąmonių prikūrė kiti? 

Tai, kad nepakeliamai sunkūs storo pado ir prasto dizaino batai atrodo tragiškai, dar būtų niekai – žmonės mėgsta pabrėžti savo ekologiškumą prastai atrodančiais daiktais. Liūdniausia, kad šie batai dulkių beveik nesiurbia. 

Mat čia nėra jokio elektros variklio – siurblio mechanizmas pasukamas, kai mindami kulnu nuspaudžiate specialų svertą. Viskas vyksta mechaniškai, todėl siurbimo galia tokia maža, kad reikia daugybę kartų mindžiukuoti vietoje, kol įsiurbsite bent dulkelę. Apauk visus tokiais batais ir vienintelė pašvarėjusi grindų vieta bus ten, kur nusidriekė eilė prie tualeto. 

Na, bet tai tik prototipas – ką žinai, kuo šie batai virs kitąmet. 

Išmanusis skrudintuvas 

Norintieji pasišaipyti iš išmaniųjų namų ar daiktų jau kelerius metus vis mini prie interneto besijungiantį išmanųjį duonos skrudintuvą. Tai lyg koks technologijų absurdo sinonimas. Ir ką – parodoje CES 2017 toks skrudintuvas atsirado. 

Sunku pasakyti ar „naudingus ir linksmus sprendimus“ kurianti kompanija „Griffin Technologies“ juokų apie išmaniuosius skrudintuvus negirdėjo, ar tyčia nutarė papokštauti, tačiau jei didžiausia jūsų gyvenimo problema yra prastokai ir ne laiku pakepta duona, jus išgelbės „Connected Toaster“. 

Specialia programėle valdomas ,„Bluetooth“ ryšį turintis skrudintuvas kainuoja nedaug, apie 80 eurų, ir visuomet skrudina duoną tiksliai pagal jūsų pageidavimus. Ką daryti, jei ir dabartinis skrudintuvas tai daro puikiai, nepatarsime. 

„Neumonic“ – jei visai užmiršai, kaip rašyti 

Kadaise vienuoliai metų metus kruopščiai perrašinėdavo knygas, o bent kelias tokias įsigijęs galėjo jaustis didžiausiu turtuoliu. Vėliau žmonės išrado popiergalį lipniu kraštu, ant kurio užrašai kelis žodžius, prilipdai prie šaldytuvo ir šeimynykščiai semiasi iš to rašto išminties, kurią saugos kartų kartos. Juokaujame – išties jie tik sužino, kad jei ir vėl nenupirks pieno... 

Bet visa tai – būtasis laikas. „Mangoslab Nemonic“ kūrėjai įsitikinę, kad išmaniųjų telefonų amžiaus čiabuviai seniai užmiršo, kaip ranka rašyti raides. Todėl pristatė puikų sprendimą mokantiems maigyti tik virtualią klaviatūrą ir fotografavimo mygtuką. 

Vasarą JAV prekyboje pasirodysiantis ir 120 JAV dolerių kainuosiantis „Neumonic“ – tai spausdintuvas, kuris ant popierėlio lipniu kraštu akimirksniu atspausdins viską, ką išsiųsite iš savo telefono. Tiesa, tekstas ir nuotraukos spausdinami nespalvotai, užtat tai fantastiška galimybė dabartinei kartai vėl pajusti raštelių ant šaldytuvo, lango ar kolegos kompiuterio ekrano klijavimo malonumą. 

Svarbiausia, net nereikia iš naujo mokytis naudotis šratinuku, rašyti ranka, piešti ar atlikinėti dar kokius nors neandartalietiškus triukus. Dar svarbiau – šis gaminys CES 2017 organizatoriams pasirodė toks svarbus, kad jie jam suteikė „Best of Innovation 2017“ apdovanojimą. 

„Eugene“ – ekologinio pelno gaudyklė 

Nesugebate atskirti, kuri jūsų šiukšlė tinka perdirbimui, o kuri – ne? Niekai – fantastiškas įrenginys „Eugene“ lengvai atsakys į šį klausimą. 

Tiesa, tik tuo atveju, jei jūsų šiukšlė turi skenuojamą kodą, kurio per kažkokį stebuklą nesunaikinote prieš ją išmesdami, ir jei „Eugene“ tą kodą sugebės atpažinti. Na, ir aišku, jei patys esate tiek nesupratingi, kad nesugebate atpažinti ant įpakavimo atspausdinto perdirbimo ženklo. Bent jau šalia to paties kodo jis tikrai turėtų būti. 

Žodžiu, sveikiname – tai visiškai nereikalingas daiktas, kuriuo jau prekiaujama JAV ir Didžiojoje Britanijoje. Ir ten, ir ten kaina vietine valiuta – 99. Taigi, jei norite ekologiškai išmesti šimtinę... 

Turi kelnes – žinai kelią 

Na, gerai, šito irgi negalėjome nepastebėti. Ar įsivaizduojate žmogų, kuriam gyvenimo kelią rodo... kelnės? O jei įsivaizduojate, ką apie jį galvojate? Akivaizdu, kad išmaniuosius drabužius kurianti prancūzų kompanija „Spinali Design“ tokį įsivaizduoja ir galvoja apie jį visai neblogai. Šiaip ar taip, o tai juk jų gaminio pirkėjas. 

Kas kada nors vaikščiojo po nepažįstamą didmiestį, puikiai žino tą jausmą – praėjai kvartalą, išsitrauki telefoną, tikrini kryptį, pasuki, eini toliau. Išmaniosios kelnės padės išvengti žvilgsnių į ekraną. 

„Spinali Design“ džinsai, išmaniai pavadinti „Essential Vibrating Connected Jeans“, juosmens srity turi įrengtus du vibruojančius jutiklius. Susieti „Bluetooth“ jungtimi su išmaniuoju telefonu, jie suvirpina tą jūsų šoną, kur reikia sukti. Ir tai tik už 100 dolerių. 

Beje, kompanija turi toli siekiančių planų – anot kūrėjų, išmanieji džinsai su dviem vibratoriais galės... Ne, ne tai, ką dabar pagalvojote. Ateityje jie praneš apie už kampo gresiantį pavojų, bendraus su išmaniaisiais namų daiktais ir leis surasti pasimetusį vaiką. 

Ir tai tikrai ne visos CES 2017 matytos įdomybės. Bet svarbiausia, kad ir kokios keistos būtų kai kurių išradėjų idėjos, kažkam jos gali praversti. Ir tikrai artina tą įdomesnę ateitį.


KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 77700

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V