Navigation
8 700 77700

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

KAVOS MĖGĖJŲ LYGA


Kavos mėgėjų lyga

 

Jei galėtum išlošti kasdien po valandą gyvenimo?

 

Valanda. Maždaug tiek vidutiniškai per dieną sugaištame atlikdami nedidelius buities darbus, kurių net nepastebime. Vienas pikčiausių laiko rijikų – pasiruošimas kasdieniams ritualams. Ritualai svarbūs, jie ramina ir suteikia prasmės, bet gal čia galėtų padėti robotai? Žinoma! Robotai jau gyvena tarp mūsų ir kasdien verda kavą, gal netrukus ir sportinį krepšį prieš treniruotę galės sukrauti. 

Jau praėjo laikai, kai į kavos pupelių svilėsių puodus pylėmės sintetinius sirupus ir manėme, kad skaniausia kava – degalinėse. Rūšinės pupelės, skirtingi kavos ruošimo būdai, subtilūs skoniai ir aromatai, kuriuos kviečia išbandyti kavos parduotuvėlės, barai ir restoranai, tapo madinga kasdienybės dalimi. Pajutome geros kavos skonį ir norime tokią gerti ir namuose. Bet čia ir susiduriame su bėdomis – kodėl taip sunkiai pavyksta namie pasigaminti tikrai gerą kavą? 

Pasikalbėjome su kavos mėgėjais, perkančiais kavą specializuotose parduotuvėse, ir pamėginome išsiaiškinti, su kokiais sunkumais jie susiduria ruošdami kavą namuose, kokiomis tiesomis ar mitais vadovaujasi.

 

  • Kavos skonis priklauso tik nuo kavos pupelių kokybės.

MITAS. Skonis priklauso ir nuo to, kokiu būdu kava ruošiama, kaip smulkiai ir kada malamos pupelės. Rimantas perka brangias rūšines kavos pupeles, jas mala iš kaimynės pasiskolinta kavamale, susimala visą pakuotę, kavą pliko puodelyje. Jis pripažįsta, kad jo pasigamintos kavos skonis nėra pats geriausias, ir mintis pamėginti kitą gamybos būdą Rimantui pasirodo logiška. Kavos aromatas geriausiai atsiskleidžia pupeles sumalus prieš pat ruošiant kavą, o skonis priklauso nuo kavos ruošimo technologijos. Tas pačias pupeles sumalus stambiau ar smulkiau, ruošiant gėrimą espresso aparatu, plikant ar lašinant per filtrą, gaunami skirtingo skonio gėrimai. Be to, skirtingoms pupelėms tinka skirtingi ruošimo būdai.

  • Gerą kavą gali pagaminti tik profesionalas, turintis daug žinių ir patirties, ir tik rankiniais, senoviniais įrenginiais, pageidautina ant tikros ugnies.

MITAS. Viskas, ko reikia gerai kavai paruošti, telpa kokybiškame automatiniame kavos aparate. Jis niekada neklysta. Tai mums papasakojo Violeta, pirkusi vidutiniškai skrudintas espresso kavos pupeles. ,,Maniau, kad gerai kavai paruošti reikia daug žinių. Ėjau į seminarus, mokiausi, nes buvo labai smalsu, ir patikėkit, teko gerokai pasistengti, kol namuose ėmiau gaminti tikrai gerą kavą...“ Moteris pasakojo sukaupusi visą kolekciją kavos gaminimo reikmenų, ir net kelerius metus kavos ruošimo ceremonija buvo jos hobis, kuriam sugaišdavo mažiausiai valandą kasdien. ,,Dabar turiu mažą vaiką, mieliau leidžiu laiką su juo nei virtuvėje tarp savo kavos žaislų. Tam visai nebenoriu gaišti laiko, tačiau skanios kavos noriu. Ir ją geriu! Investavau į gerą automatinį kavos aparatą, kuris ne tik sumala kavą, ją paruošia pagal bet kokį receptą, bet ir pats išsiplauna. Ir be jokių seminarų gerą kavą ruošia ir mano vyras, tiesiog paspausdamas mygtuką!“

  • Maltą kavą reikia laikyti šaldytuve.

TIESA. Jei nėra galimybės susimalti kiekvieną kartą prieš gaminant, tai tikrai visai nebloga išeitis. Tik pakuotė turi būti itin sandari. Atviroje pakuotėje esanti kava veikia kaip savotiškas aplinkos dezodorantas – sutraukia kvapus. Raminta, kuri pirko šviežiai maltą kavą, papasakojo laikanti ją hermetiškoje pakuotėje šaldymo kameroje. ,,Man kava – visų pirma aromatas, o šaltyje jis išlieka kaip ką tik sumaltų pupelių – beveik nepakitęs.“

  • Kavos skonis priklauso nuo vandens skonio.

Iš dalies tai TIESA, net pats profesionaliausias barista nepagamins geros kavos su kietu, kalkėtu vandeniu. Mūsų kalbintas Igoris, pirkęs nedidelę pakuotę aromatingų espresso pupelių, pareiškė išduosiąs paslaptį – pasak jo, jei kavai ruošti naudoji filtruotą vandenį, ne tik skonis ir aromatas geriau atsiskleidžia, bet ir pačios kavos reikia gerokai mažiau. Ne veltui į geriausius automatinius aparatus visada montuojamas vandens filtras. 

Rodos, aparatas taupantiems laiką yra geresnė alternatyva už kursus ir seminarus. Bet kaip išsirinkti tinkamiausią? Trys svarbūs dalykai, apie kuriuos dažniausia pamirštama ir dėl kurių naujas brangus prietaisas tampa tik dulkes kaupiančia namų dekoracija.

 

1. Valdymas

Dar visai neseniai išradėjai tobulindami įrenginius pamiršdavo, kad šie skirti ne tik kolegoms inžinieriams, bet ir paprastiems žmonėms. Buitiniai prietaisai su dešimtimis mygtukų, rankenėlių ir instrukcija, primenančia storą kibernetikos vadovėlį, atneša į namus daugiau sąmyšio nei džiaugsmo. Apklausos rodo, kad beveik kiekvienuose namuose yra buitinis prietaisas, kuris nenaudojamas dėl pernelyg sudėtingo valdymo!

Šiandien intuityvios prietaisų valdymo technologijos yra atskira inžinierių, psichologų ir išradėjų veiklos sritis – siekiama net pačius sudėtingiausius mechanizmus padaryti draugiškus vartotojui. Dirbtinis intelektas kuriamas ne tam, kad užkariautų pasaulį, o tam, kad rytoj raketą į mėnulį ilgai nesukdama galvos paleisti galėtų ir jūsų močiutė. Arba šiandien – pasidaryti puodelį tobulos kavos vienu paspaudimu.

 

2. Valymas

Kai, panaudojus aparatą, jį reikia išrinkti ir valyti, 8 iš 10 vartotojų nebemoka jo surinkti iš naujo arba surinkdami padaro kažką ne taip. Automatinio valymosi funkcija bei paprasta konstrukcija yra būtina sėkmingo naudojimo sąlyga. Ypač svarbu, kad automatiškai išsivalytų tos dalys, kurios liečiasi su pienu. Kitas niuansas – pieno indo savybės. Gurkšnis kavos su surūgusiu pienu yra vienas nemaloniausių potyrių, kai kurių respondentų įvardytas kaip baisesnis už sugedusios žuvies skonį ar apsilankymą pas prieš nuskausminamuosius nusiteikusį stomatologą. Geriausias variantas – kai pieno indas yra termosinis, išlaikantis vėsą visą dieną.

 

3. Funkcionalumas 

Labai svarbu, kad aparato atliekamos funkcijos atitiktų poreikius. Jei jis turi pernelyg daug novatoriškų, egzotiškų priedų, reikia išsiaiškinti, ar jie neapsunkina valdymo ir valymo – svarbiausių dalykų, apie kuriuos jau kalbėjome. Gal visai nebūtina, kad kavos aparatas jus žadintų ryte, kalbėtų japoniškai ar gaudytų radijo stotis, tačiau neatsisakykite klasikinių priedų, kurie ir kavą, ir gyvenimą padaro malonesnį. Visada prireikia akimirksniu prileidžiamo karšto vandens arbatai, reikalingas ir vandens filtras, kuris pagerina kavos skonį bei užtikrina veikimo ilgaamžiškumą, svarbias detales saugodamas nuo kalkių kaupimosi. Puiki funkcija – integruota kavamalė, idealu, jei kava malama kiekvieną kartą prieš gaminant gėrimą. 

 

Lyg geriausias barista gyventų mažoje plieno dėžutėje – tai

PrimaDonna S Evo

Naujausias De’Longhi pilnai automatinis kavos gaminimo aparatas 

 

  • Intuityvus valdymas, kurio nereikės išmokti. Tiesiog palieskite ekraną.
  • LCD ekranas su Easy Touch technologija leidžia vienu paspaudimu pasiekti klasikinių receptų sąrašą, o paspaudę „My Meniu“ mygtuką galėsite rinktis ir kurti receptus pagal savo skonį. Galimos parinktys: aromato stiprumas, kavos kiekis, pieno kiekis. 
  • Naujiena – dvigubų sienelių termosinis pieno indas leis ilgiau išlaikyti pieną šaltą. 
  • Coffee Link aplikacija leis nesunkiai valdyti kavos aparatą ir bendrauti su PrimaDonna S Evo išmaniojo telefono ekrane. 
  • PrimaDonna S Evo išlaikė geriausias laiko išbandytas ankstesnių De’Longhi aparatų savybes: 
  • Kavos malimo smulkumo lygių pasirinkimas
  • Galimybė naudoti jau sumaltą kavą
  • Dvi porcijos vienu paspaudimu
  • Vandens filtravimo sistema
  • Karštas vanduo
  • Pieno putos kreminę tekstūrą užtikrinanti technologija
  • Saugu plauti indaplovėje 

 

 

Techniniai duomenys: 

Išmatavimai: 238x470x350 mm

Svoris: 11.5 kg

Galingumas 1450 W

Vandens bako talpa 1.8 l

Kavos pupelių konteinerio talpa 250 g

Pieno termoso tūris 0.6 l


KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 77700

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V