Navigation
8 700 77700

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

GIDAS, KAIP PASIRINKTI TELEVIZORIŲ


Televizorius – tai prietaisas, be kurio neįsivaizduojami praktiškai bet kurie namai. Jis gali būti tiek šeimos susibūrimo simboliu, tiek dizaino elementu. Technologijoms vis tobulėjant, atsiranda naujų, dar geresnės raiškos ir išmanesnių televizorių modelių, tad nusprendus įsigyti naują prietaisą gali kilti nemažai klausimų. „Elektromarkt“ pateikia Jums išsamų ir lengvai suprantamą gidą, kaip išsirinkti būtent jums tinkamiausią televizoriaus modelį. 

  1. PASIRINKITE NORIMĄ TELEVIZORIAUS DYDĮ:

 Sprendžiant, kokio dydžio televizorių rinktis, dažnai kyla pagunda dairytis kuo didesnio prietaiso. Tačiau neskubėkite to daryti – televizoriaus dydis nebūtinai nurodo jo transliuojamo vaizdo raišką. Taip pat, ekrano įstrižainę reikėtų rinktis tik atidžiai įvertinus, kokioje padėtyje ir kokiu atstumu jis bus statomas ar montuojamas – mat nepatikėsite, tačiau televizorius gali būti ir per didelis. Rekomenduojame vadovautis šiais keturiais žingsniais, kurie Jums padės nustatyti optimalų prietaiso dydį: 

  • pirmiausia numatykite, kurioje vietoje bus statomas arba montuojamas televizorius. Užtikrinkite, kad už jo nebus lango ar kito šviesos šaltinio. Atkreipkite dėmesį, kokiu atstumu nuo televizoriaus bus jo žiūrovai;

  • atstumas tarp žiūrovų ir televizoriaus turėtų būti bent pusantro karto didesnis už ekrano įstrižainės ilgį, tačiau ne didesnis nei 3 kartus. Pavyzdžiui, į 117 cm (48 colių) įstrižainės ekraną optimalu žiūrėti 1,8 – 3,5 metrų atstumu. Išlaikant šias proporcijas, nenukentės nei žiūrovų regėjimas, nei transliuojamo vaizdo kokybė;

  • mažiausioms patalpoms verta rinktis mažesnę ekrano įstrižainę – iki 81 cm (32 colių). Mažoms ir vidutinėms patalpoms – iki 107 cm (42 colių) įstrižainės ekranus. Didžiulėje erdvėje gali būti ir didžiausi televizoriaus ekranai, kurie siekia iki 216 cm (85 colių) įstrižainės;

  • apgalvokite televizoriaus paskirtį bei tai, kaip dažnai jį planuojate žiūrėti – tai padės nuspręsti, ar norite į šį prietaisą investuoti daugiau, o galbūt jums užteks ir vidutinio dydžio televizoriaus. Tarkime, jei esate video žaidimų mėgėjas ar kino mylėtojas, jums bus svarbu didelė įstrižainė bei aukštesnės raiškos ekranas, tuo tarpu jei televizorių naudosite tik retkarčiais stebėti Lietuvos ir pasaulio naujienoms ar mėgstamai televizijos laidai, tokių didelių parametrų jums greičiausiai neprireiks. 

  1. PASIRINKITE NORIMĄ TELEVIZORIAUS EKRANO TIPĄ:

 Pagal savo gamybos technologiją ekranai skirstomi į kelias rūšis, kurių kiekviena pasižymi skirtingomis vaizdo raiškos savybėmis: 

  • OLED televizoriai. Jų ekranuose esančios dalelės pačios naudoja organinius šviesos diodus, todėl gali sukurti itin ryškias spalvas. Naudojant tokią technologiją, nebereikia storo ekrano korpuso, pakanka vos kelių milimetrų storio. Tai suteikia galimybę išlenkti ekraną ir leisti žiūrovui pajusti vaizdo erdvę bei gylį. Šią technologiją itin tobulina gamintojai „LG“, neseniai (2017 m. birželį) pristatę ir didžiausią pasaulyje sukurtą skaidrų, lankstų OLED ekraną. Šis televizorius pirkėjams bus prieinamas jau netrukus. Populiarūs OLED „LG“ televizoriai: LG OLED65C7V.AEE OLED, LG OLED55B7V OLED, LG OLED55E6V OLED

            LG OLED65C7V.AEE OLED Televizorius          LG OLED55E6V OLED televizorius 

  • QLED televizoriai. QLED ekranai kuriami pasitelkiant kvantinių taškų (itin mažų dalelių) technologiją, leidžiančią parodyti daugiau skirtingų ryškių spalvų. Kiekviena spalva apšviečiama atskirai, tad spalvos tarpusavyje nesimaišo, matomi puikūs spalviniai kontrast

  • ai, ekranas yra labai ryškus. Kita gera savybė yra ta, jog toks televizorius suvartoja mažiau elektros energijos. QLED technologiją pastaruoju metu itin tobulina gamintojas „Samsung“. Populiarūs QLED „Samsung“ televizoriai: QE55Q7FAMT QLED, QE55Q8FAMTXXH 55. 

            Samsung QE55Q7FAMT QLED Televizorius              Samsung QE55Q8FAMTXXH 55" Televizorius LED

  • LED, LEDLCD televizoriai. Vaizdas ekrane rodomas naudojant skystųjų kristalų diodus, apšviečiamus stipraus šviesos šaltinio. Tokia technologija leidžia sukurti gerą ryškumą, tačiau kartais jo kokybė yra prastesnė rodant itin greitai besikeičiančius vaizdus. Šių televizorių kainos, dydžiai bei raiška yra labai plataus pasirinkimo, todėl tai vieni populiariausių televizorių šiuo metu. Populiarūs LED televizoriai:Philips 55PUS6501/12 LED,  Samsung UE55MU8002 LED, LG 32LJ610V LED .

    Samsung UE55MU8002 LED Televizorius            

Populiarūs LCD televizoriai:LG 32LJ590U LCD , Sony KDL40RE450BAEP LCD. 

  1. PASIRINKITE NORIMĄ TELEVIZORIAUS EKRANO RAIŠKĄ:

 Ekrano raiška nusako, koks yra vaizdą kuriančių taškų skaičius, išreiškiamas pikseliais. Parametrai pateikiami nurodant vertikalių ir horizontalių taškų skaičių. Didesnė raiška reiškia, kad vaizdas bus ryškesnis, tikroviškesnis. Kuo didesnė pasirinkto televizoriaus ekrano įstrižainė, tuo didesnė turėtų būti ekrano raiška. Jeigu didelės įstrižainės ekranui rinksitės per mažą raišką, vaizdas bus išsiliejęs, neryškus. O štai itin mažam ekranui pasirinkus labai didelę raišką, jos privalumai net neatsiskleis, nes didelio taškų skaičiaus suteikiamas efektas geriausiai matosi dideliame ekrane. Žemiau jums pateikiame pagrindinius raiškos žymėjimus, naudojamus televizorių gamintojų: 

  • HD – standartinė ekrano raiška (576p, 720p ir 1080i);

  • Full HD – ši raiška siekia 1920×1080 taškų. Tokios raiškos pakanka aukštos kokybės DVD, „Blu-ray“ formato video peržiūroms, SD ir HD transliacijoms, video žaidimams žaisti;

  • Ultra HD – ši raiška rodo 3840×2160 taškus, o tai yra keturis kartus raiškesnis vaizdas nei „Full HD“. Ši itin aukšta kokybė atsiskleidžia labai didelės įstrižainės televizoriuose.  

  1. PASIRINKITE, KOKIOS GALIMOS JUNGTYS BUS TELEVIZORIUJE:

 Televizorių verta rinktis žinant, kokius įrenginius planuojate su juo susieti. Televizoriai gali turėti šias jungtis: 

  • HDMI  – tai jungtis, per kurią keliauja skaitmeninių vaizdų ir garsų informacija. Ji svarbi tiems, kas naudoja DVD grotuvus, projektorius, kompiuterius ir žaidimų konsoles.

  • USB  – jungtis, reikalinga išorinėms laikmenoms prijungti, tokioms kaip USB atmintinė.

  • Analoginės vaizdo jungtys reikalingos norint prijungti VHS vaizdo magnetofonus arba senesnės kartos žaidimų konsoles.

  • Garso išvesties jungtys reikalingos ausinėms, garso kolonėlėms prijungti.

  • Taip pat televizoriai gali palaikyti „Wi-Fi“,  „Bluetooth“, DLNA ryšį – tai ypač patogu norint per nuotolį prijungti telefoną, kompiuterį ar kitą prietaisą. 

  1. AR VERTA RINKTIS IŠMANUJĮ TELEVIZORIŲ? 

Išmanieji televizoriai (angl. „Smart TV“) turi nemažai panašių funkcijų, kaip išmanieji telefonai ar kompiuteriai. Jie suteikia papildomas televizoriaus valdymo galimybes, kurių neturi įprasti televizoriai – galite naršyti internete, naudotis įvairiomis įdiegtomis programėlėmis, pavyzdžiui, video klipų svetaine Youtube, socialiniu tinklu Facebook ir kita. Žemiau pateikiame sąrašą funkcijų, kurias rasite dažname išmaniajame televizoriuje: 

  • Palaikomas interneto ryšys.

  • Galima naudotis interneto naršykle.

  • Veikia įvairios programėlės („Skype“, „Facebook“, „Youtube“ ir kt.).

  • Palaiko DLNA ryšį, leidžiantį tiesiogiai kelti duomenis į televizorių iš planšetės, išmaniojo telefono ar kito šį ryšį palaikančio įrenginio.

  • Veikia operacinė sistema „TIZEN“, „Android TV“ arba „WebOS“.

Populiarūs išmaniųjų televizorių modeliai:  QE65Q7C QLED, 55EG960V.AEE LG LED. 

Samsung UE55MU8002 LED Televizorius              Samsung UE55MU8002 LED Televizorius

  1. KITI SVARBŪS PARAMETRAI: 

  • Televizoriai su 3D funkcija. Su ja dvimatė video medžiaga gali būti konvertuojama ir parodoma taip, kad ją būtų galima stebėti su 3D akiniais, t.y. žiūrėti dabar ypač populiarius 3D filmus.

  • Garso sistema taip pat gali kurti erdvinį pojūtį ir žiūrėjimo komfortą, todėl renkantis televizorių rekomenduojame atkreipti dėmesį į jos techninius parametrus. Paprastesnė garso raiška pasižymi 10 – 16 W galia, aukštesnės kokybės siekia 20 – 30 W.

  • Grąžinimas: perkant televizorių internetu gaunate galimybę jį grąžinti per 14 dienų.

  • Garantija: standartiškai televizoriams ji suteikiama 24 mėnesiams. Tačiau, esant poreikiui, už papildomą mokestį galima įsigyti ilgesnę garantiją bei prekės draudimą. Apie tai vertėtų pagalvoti dar prieš įsigyjant televizorių – atliekant pirkimą internetu, pasirinkus garantijos pratęsimo ar draudimo funkciją, arba, perkant parduotuvėje, apie tai pranešti pardavėjui – konsultantui.


Atsakius sau į pagrindinius klausimus, nurodytus mūsų televizorių pirkimo gide, išsirinkti būtent jums tinkamą prekę bus kur kas lengviau. Visą informaciją apie kiekvieną televizoriaus modelį galite rasti Elektromarkt internetinėje parduotuvėje arba atvykę į bet kurį Elektromarkt pardavimo saloną.


KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 77700

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V