Navigation
8 700 77700

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

KAIP IŠSIRINKTI ŠALDYTUVĄ: 4 ESMINIAI KRITERIJAI KAIP IŠSIRINKTI ŠALDYTUVĄ: 4 ESMINIAI KRITERIJAI

išlaikyti produktus, bet ir naudoti nedaug energijos, būti talpus, išvaizdus ir patogus.Dabartinė pasiūla yra įvairi, tinkanti daugybei skirtingų poreikių, todėl prieš renkantis šaldytuvą iš jų gausaus asortimento, verta atkreipti dėmesį į esminius kriterijus, kurie padės išsirinkti ilgai tarnaujantį šaldytuvą. 

1. Šaldytuvo energinis efektyvumas


Ar žinojote, kad šaldytuvo suvartojama energija viename namų ūkyje atsieina vidutiniškai apie 12 proc. bendros elektros energijos sąskaitos? Skaičiai gali ir skirtis, priklausomai nuo šaldytuvo energinio efektyvumo klasės. Kaip ir visi modernūs įrenginiai, geriausi šaldytuvai taip pat kuriami siekiant taupyti energiją.


Jeigu ieškote šaldytuvo nuolatiniam naudojimui, verta rinktis tokį, kuris atitiktų aukščiausią energijos efektyvumo klasę. Jos skirstomos nuo žemiausios iki aukščiausios – nuo „G“ iki „A++”. Geriausiu energiniu efektyvumu pasižymi „А, А+, А++“ klasės šaldytuvai. Rinktis žemesnės energijos klasės šaldytuvą verta tik tada, kai planuojate jį įjungti ir naudoti labai retai, pavyzdžiui, sodo namelyje vasarą.


2. Šaldytuvo dydis, talpa ir tipas


Labai svarbu apgalvoti, kokio dydžio ir talpos šaldytuvo jums reikia. Įsigiję per mažą, greitai suversite produktus, o kai kurie liks užmiršti ir suges. Tuo tarpu per didelis šaldytuvas be reikalo užims vietą ir eikvos energiją. Rinkdamiesi šaldytuvo dydį, atsakykite sau į kelis klausimus:

  • Kiek žmonių šaldytuvu naudosis. Kai kurie gamintojai teigia, kad vienam asmeniui reikia maždaug 50 – 80 litrų talpos šaldytuvo, kiti kalba apie 120 litrų poreikį žmogui. Tačiau norint nuspręsti, kiek iš tiesų asmeniui  reikia vietos šaldytuve, reikėtų pirmiausia įvertinti savo gyvenimo būdą ir įpročius: kiek daržovių ir vaisių valgote, kiek greitai gendančių produktų naudojate, ar mėgstate šaltus gėrimus ir kt.

  • Kiek vietos virtuvėje turite šaldytuvui. Kuo daugiau vietos šaldytuvui – tuo didesnė laisvė renkantis jo talpą ir tipą. Atkreipkite dėmesį, kad tam, kad šaldytuvas veiktų efektyviai ir oras galėtų cirkuliuoti, iš visų pusių reikia palikti kelis centimetrus laisvos vietos. Galvodami apie šaldytuvo vietą virtuvėje, nepamirškite, kad durys atidaromos plačiai ir palikite tam pakankamai erdvės. Taip pat įsitikinkite, kad durys bus atidarinėjamos teisinga kryptimi.

ŠALDYTUVŲ TIPAI

Maži šaldytuvai

Patiems paprasčiausiems poreikiams patenkinti pakaks ir mikro – mini šaldytuvo. Tiks norint pastatyti šaldytuvą mažoje gyvenamojoje erdvėje, pavyzdžiui, 18 kv. metrų bendrabučio kambaryje, namelyje ant ratų (kemperyje), rečiau gyvenamoje vietoje (sode) ar kambaryje, kurį išnuomojate poilsiautojams. Mažas šaldytuvas išsiteks kompaktiškoje erdvėje, jį netgi bus patogu pasiimti į kelionę. Sėsliam šeimyniniam gyvenimui verčiau rinktis didesnius šaldytuvus.

          Snaigė šaldytuvas CD140-1002     Beko TSE 1262 FS A+ šaldytuvas

MODELIAIŠaldytuvas Electrolux ERT1502FOW3 , Šaldytuvas Snaigė CD140-1002 , Beko TSE 1262 FS A+ šaldytuvas 

Pastatomi šaldytuvai

Klasikiniai pastatomi šaldytuvai – vienas populiariausių pasirinkimų. Juos verta rinktis tada, kai nenorite sukti per daug galvos dėl šaldytuvo montavimo. Tokie šaldytuvai gerai tiks ir mažesnėje virtuvėje, o ant jų bus galima dar ir ką nors padėti, taip taupant vietą.

             Šaldytuvas Electrolux EN3853MOX    Samsung RB33J8835SR/EF šaldytuvasŠaldytuvas Snaigė RF32SM-S1CB210

MODELIAI: Šaldytuvas Electrolux EN3853MOX , Samsung RB33J8835SR/EF šaldytuvas , Šaldytuvas Snaigė RF32SM-S1CB210

Įmontuojami šaldytuvai

Tai modernių namų sprendimas. Jeigu puoselėjate namų interjerą ir turite pakankamai vietos, galite rinktis stilingai integruojamą buitinę techniką. Tačiau svarbu žinoti, kad nors vizualiai įmontuojamas šaldytuvas pasislėps ir neužims vietos, iš tiesų jam reikės atlaisvinti daugiau erdvės nei pastatomam šaldytuvui. Mat teks ne tik sukurti nišą sienoje, bet ir palikti kelių centimetrų pločio kraštines aplink šaldytuvo sieneles, kad oras galėtų laisvai cirkuliuoti.

             Samsung BRB260076WW/EF įmontuojamas šaldytuvas        Atlant XM 4307-078 įmontuojamas šaldytuvas          Šaldytuvas AEG SCS61800F1

MODELIAI: Samsung BRB260076WW/EF įmontuojamas šaldytuvas , Atlant XM 4307-078 įmontuojamas šaldytuvas , Šaldytuvas AEG SCS61800F1

„Side by Side“ šaldytuvai

Tai dviejų pusių itin dideli buitiniai šaldytuvai, kurių kiekvieno talpa gali siekti iki 300 litrų, o šaldiklio – iki 150 – 200 litrų. Dideli „Side by Side“ šaldytuvai gali turėti dvejas, keturias ar net penkias duris, jų plotis bus apie 90 cm, o pačių didžiausių sieks ir 120 cm plotį. Tiks gausiai šeimai, taip pat maistą kaupti, šaldyti bei daug gaminti linkusiems žmonėms.

            Samsung RS7577THCSP/EF šaldytuvasLG GSJ760WBXV.AWBQE šaldytuvas

MODELIAI:  Samsung RS7577THCSP/EF šaldytuvas , LG GSJ760WBXV.AWBQE šaldytuvas


ĮDOMUS FAKTAS


Ar žinojote, kad didžiausias pasaulyje šaldytuvas siekia net 26,5 kilometrus ir yra kelių metrų skersmens?! Jame tikrai tilptų visi šventėms supirkti valgiai. Bet šis šaldytuvas skirtas kitiems tikslams. Mat, šaltasis tunelis, apie kurį kalbame, yra 2008 – aisiais  įrengtas Didysis hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas (angl. Large Hadron Collider, LHC) netoli Ženevos, Šveicarijoje. Jame 2012 – aisiais ir buvo aptiktas garsusis Higso bozonas.


3. Šaldiklio tipas, talpa ir kamerų skaičius


Svarbu ne tik šaldytuvo rūšis, bet ir šaldiklio dydis, tipas ir funkcijos. Todėl atskirai vertėtų pagalvoti apie šaldymo poreikius: kaip dažnai šaldote maistą, ar dažnai ruošiate tokius produktus?


Galima rinktis 1, 2 arba 3 kamerų šaldytuvus. Populiarus pasirinkimas yra 2 šaldymo kameros, iš kurių viena turi atskiras dureles, todėl ten galima laikyti produktus, kuriuos reikia dažniau išimti. 3 kamerų šaldytuve yra papildomas skyrius, kuriame neužšaldoma, bet palaikoma labai žema temperatūra. Reikėtų apsvarstyti, kur turėtų būti šaldymo kameros skyriai: viršuje ar apačioje: 


  • Šaldymo kamera apačioje geriausiai tinka, kai daugiausia ruošiate patiekalus iš šviežių produktų. Patogiau pasiekti jiems esant jūsų akių lygyje.

  • Šaldymo kamera viršuje geriausiai tinka, kai dažniau naudojate šaldytus gaminius arba namuose yra mažų vaikų. Pastariesiems reikalingus produktus lengviau pasiekti iš žemesnių lentynų, o šaldymo kamera nebus varstoma be reikalo.


Šaldymas kameroje gali vykti dviem būdais. Savaiminės oro cirkuliacijos būdu, kurio trūkumas yra dažnai ant kameros sienelių susidarantis šerkšnas. Antrasis būdas, tai šaldymas naudojant aušintuvą – vadinamoji „No Frost“ sistema. Pastarasis metodas reikalauja didesnių energijos sąnaudų, tačiau kamerą reikia rečiau atitirpinti.


4. Šaldytuvo garsas


Šaldytuvo triukšmingumas ypač aktualus pasirinkimo kriterijus, jei gyvenate nedideliuose namuose arba virtuvė yra sujungta su svetaine.


Garso stipris paprastai matuojamas decibelais (db), jų dydį rasite prekės aprašyme. Kuo toliau, tuo labiau gamintojai atsižvelgia į šaldytuvo skleidžiamą garsą. Anksčiau jis siekė 48 decibelus, tačiau dabar kokybiškuose šaldytuvuose triukšmo lygis paprastai yra tarp 35 ir 36 db.


Svarbūs akcentai: apie ką dar turėčiau pagalvoti?


Renkantis šaldytuvą, taip pat nepamirškite atkreipti dėmesio į:


  • Antibakterinės sistemos šaldytuve galimybę – norintiems užtikrinti itin didelę higieną, tai leis išvengti pelėsio ir grybelio.

  • Šaldytuvo klimato klasę, kuri atitiktų mūsų klimato juostą.

  • Tokius priedus kaip ledukų generatorių (gėrimams), įmontuotą švaraus vėsaus vandens teikimo įrangą, greito užšaldymo funkciją, režimą „Atostogos“, įmontuotą nemalonių kvapų slopintoją.

  • Renkantis apsvarstykite ir tai, kokios firmos geriausi šaldytuvai. Ar norėtumėte pirkti pigesnę nežinomo gamintojo prekę, ar populiaraus ženklo šaldytuvą.


Prieš pakeičiant šaldytuvą


Senuose šaldytuvuose cirkuliuoja aplinkai nuodingos medžiagos, todėl senojo šaldytuvo nepalikite prie paprasto konteinerio. Išvežkite jį į pavojingų atliekų aikštelę arba pasikvieskite į namus buitinės technikos surinkėjus, kurie patys išveš jį nemokamai.


KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 77700

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V