Navigation
8 700 77700

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

GIDAS, KAIP IŠSIRINKTI ĮMONTUOJAMĄ ORKAITĘ


Keičiate virtuvės interjerą ir norite atsinaujinti orkaitę? Matote, jog turima orkaitė nebepatenkina jūsų gaminimo poreikių? Žinome, jog renkantis buitinę techniką kyla daug klausimų ir tuo metu praverčia konsultacija, padedanti priimti geriausią sprendimą. „Elektromarkt” specialistai parengė gidą, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis orkaitę. 





Kodėl verta rinktis įmontuojamą orkaitę?


Jei virtuvėje neturite daug vietos ir jau pavargote lankstytis prie orkaitės įdedant bei išimant groteles ar skardas, įprastą viryklę keiskite įmontuojama orkaite. Jos gali būti įrengiamos visai kitoje vietoje nei kaitlentė, todėl jums nereikės ieškoti vietos tradicinei viryklei.


Elektrinė ar dujinė orkaitė?


Pirmiausia, reikia nuspręsti dėl orkaitės energijos naudojimo šaltinio. Orkaitės būna dviejų tipų: elektrinės ir dujinės. Kokie pagrindiniai kriterijai, renkantis orkaitės tipą?


  • Dujų tiekimo sistema. Jei keliatės į naują būstą, pirmiausiai išsiaiškinkite, ar į namą yra / bus atvesta dujų tiekimo sistema. Jei dujų tiekimo nėra / nebus, bet norite rinktis dujinę orkaitę, virtuvėje galite pastatyti dujų balioną. Visgi, jis užima vietos ir gali keisti jūsų interjerą.


  • Orkaitės naudojimo dažnis. Jeigu mėgstate gaminti, ypač kepti pyragus ar mėsos patiekalus, rekomenduojama rinktis elektrinę orkaitę, nes ji turi daugiau funkcijų. Orkaitę naudojant retai, jums visiškai pakaks dujinės.


  • Ekonomiškumas. Dujos yra pigesnės nei elektra, todėl turėdami dujinę orkaitę mažiau mokėsite už komunalines paslaugas.


Elektrinės orkaitės pranoksta dujines savo funkcionalumu. Gamintojai vis labiau tobulina elektrines orkaites, todėl elektrotechnikos prekių parduotuvėje jus pasitiks didelė gausa elektrinių orkaičių ir tik kelios dujinės.


 



Nuo tradicinių iki daugiafunkcinių: kokį elektrinės orkaitės tipą rinktis?


Nusprendus, jog norite orkaitės su dideliu funkcionalumu, laukia kitas svarbus apmąstymas: kokį elektrinį orkaitės tipą pasirinkti?


  • Tradicinės orkaitės. Turi viršutinį bei apatinį kaitinimo elementą. Tokia orkaitė tiks tiems, kurie ieško paprasto orkaitės varianto.


  • Orkaitės su ventiliatoriais. Vienoda cirkuliavimo sistema užtikrina tolygią temperatūrą –  tai leidžia sumažinti kepimo laiką. Orkaitę pravartu rinktis tiems, kurie nori daugiau funkcionalumo.


  • Daugiafunkcinės orkaitės. Šios, be ventiliatoriaus, pasižymi ir kitomis funkcijomis: kepimas ant grotelių, atšildymas ar terminis kepimas. Tokią orkaitę geriausia rinktis tiems, kurie virtuvėje mėgsta eksperimentuoti ir gamina pakankamai dažnai.


  • Kombinuotosios garinės orkaitės. Tai daugiafunkcinės orkaitės, kurios turi maisto gaminimo programas, naudojančias garus arba karštį ir garus. Garinės orkaitės yra pranašesnės už elektrines, nes palaiko drėgmės lygį ir padeda išvengti maisto išsausėjimo. Ši orkaitė pasitarnaus tiems, kurie anksčiau yra turėję dujinę orkaitę bei yra pripratę prie dujinės orkaitės patiekalų sultingumo.


Pasirinkite reikalingas orkaitės funkcijas


Sprendimą, kokią orkaitę pasirinkti, priimti bus lengviau, jei jau būsite nusprendę, kokių funkcijų orkaitėje jums reikia, o kas yra tik papildomi akcentai. Elektrinės orkaitės pasižymi dideliu funkcionalumu, jums belieka surasti tai, kas atitinka jūsų poreikius. Susidarykite būtinų funkcijų sąrašą.


  • Durelių užrakinimas. Jeigu turite vaikų, jums tikrai pravers funkcija, apsauganti vaikus nuo nudegimų.

  • Grilis. Orkaitės viduje įmontuotas grilis skleidžia ypač didelį karštį ir apskrudina maistą.

  • Greitas įkaitinimas. Jei norite patiekalus pagaminti itin greitai, ieškokite orkaitės su vadinamąja booster funkcija.

  • Mėsos termometras. Jis užtikrina patiekalo vidaus iškepimą ir išsprendžia orkaitės darinėjamų durelių problemą, kuomet išsisklaido dalis karščio. Jums nebereikia darinėti orkaitės ir tikrinti, ar patiekalas iškepęs – tai parodo termometras.

  • Uždelstas kepimo paleidimas. Ši funkcija leidžia pasirinkti, kada maistas bus pradėtas kepti.

  • Dehidratavimas. Ją turinčios orkaitės sugeba iš maisto produktų pašalinti nereikalingą drėgmę ir tokiu būdu apsaugoti juos nuo sugedimo.

  • Infraraudonieji spinduliai. Tai visiškai nauja technologija, padedanti net penktadaliu sutrumpinti orkaitės įkaitimo laiką. Taip pat ruošiami patiekalai išlaiko savo sultingumą ir neišsausėja.

  • Žiedinis kaitinimo elementas. Ši funkcija padės, norint greitai atšildyti produktus ar tik pašildyti jau pagamintą maistą. Puikiai tinka kepinių gamybai.

  • Kepimo stalčius. Jums ypač pravers, jei vienu metu norite kepti didelį mėsos kepsnį bei sausainius. Tokiu atveju, sausainiai puikiai iškeps kepimo stalčiuje.

  • Garų funkcija. Ypač naudinga sveiko maisto mėgėjams.

  • Mikrobangų krosnelė. Jeigu virtuvėje planuojate pastatyti mikrobangų krosnelę, verta pasvarstyti apie „du viename” variantą ir įsigyti orkaitę su šia funkcija.

  • Automatinės programos. Šios funkcijos gerokai supaprastina maisto gamybą, todėl tiks nenorintiems ilgai užsibūti virtuvėje. Galėsite nustatyti produkto tipą, jo svorį ir galutinį patiekalą, o orkaitė pati parinks tinkamiausią kepimo būdą.


 



 


Nepamirškite pagalvoti apie orkaitės valymą


Renkantis orkaitę, pagalvokite, ar norėsite ją valyti patys, ar leisite šį darbą atlikti pačiai orkaitei. Jei namuose norite kuo mažiau užsiimti valymo darbais, rinkitės orkaitę su vienu iš šių valymo būdų.


  • Garinis. Tai vadinamoji „Aqua Clean“ sistema. Valant šiuo būdu, didžiausius nešvarumus reikės nuvalyti ranka. Toliau beliks tik pripildyti specialų indą vandeniu ir prasidės kaitinimas. Garų pagalba suminkštėjusius nešvarumus lengvai pašalinsite šluoste.


  • Katalitinis. Šiam valymo būdui pasitelkiamos orkaitėje esančios specialios katalitinės sienelės, kurios neleidžia kauptis riebalams ir juos skaido. Kad prasidėtų toks valymo procesas, orkaitė turi būti įkaitinta iki 250°C . Visgi, laikui bėgant šio tipo sienelės praranda savo savybes, todėl jas reikia keisti maždaug kas penkerius metus.


  • Pirolitinis. Orkaitėje su pirolize kaitinimas vyksta iki 500°C  ir esantys nešvarumai tiesiog virsta pelenais, kuriuos pašalinti galite drėgnu skudurėliu. Valant orkaitę šiuo būdu, gali kiek padidėti suvartojamos elektros kiekis.



 


Įsivertinkite orkaitės dydį


Kokius namų darbus jums dar reikia atlikti? Nuspręsti, kurioje vietoje norite įsirengti orkaitę ir išmatuoti tą vietą. Standartinės įmontuojamos orkaitės yra pritaikytos 60 cm spintelėms, tačiau galite rasti ir 45 cm pločio orkaičių mažesnių matmenų erdvėms. Pagal poreikį galima pasirinkti orkaitės aukštį nuo 45 cm iki 90 cm. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kelių asmenų šeimai ieškote orkaitės.


  • Didelei šeimai rinkitės 70 l ir didesnio tūrio orkaitę.

  • 3–4 asmenims – 40–70 l.

  • Keliems asmenims pakaks ir 35–50 l orkaitės.


Dar išskiriamos mini orkaitės, kurių talpa 5-20 l. Tokios orkaitės puikiai tinka sodo nameliams ar bendrabučio kambariams.


Jei dvejojate, norite pasikonsultuoti ar turite kitų klausimų, laukiame jūsų „Elektromarkt” parduotuvėse, kur suteiksime jums dar išsamesnę konsultaciją įmontuojamos buitinės technikos klausimais. Užsukite! Arba konsultuokitės internetu – elektroninės prekybos klausimais kreipkitės [email protected].


KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 77700

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V