Navigation
8 700 77700

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

GIDAS, KAIP IŠSIRINKTI RIEDĮ


Nors skraidančių riedlenčių ar savaime užsivarstomų batų mokslininkai plačiajai rinkai dar nepasiūlė, mes turime riedį! Šią modernią transporto priemonę jau spėjo pamėgti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji (ir ne tik dėl nostalgijos „Atgal į ateitį“ filmui). Riedis į orą gal ir nepakils, užtat su juo itin lengvai manevruosite tiek šaligatviais, tiek pėsčiųjų takais ar asfaltu. Norėtumėte sužinoti daugiau apie šios transporto priemonės ypatybes? „Elektromarkt“ specialistai parengė gidą, kuriame atsako į visus aktualius klausimus svarstantiems, kaip išsirinkti geriausią riedį.

Kas yra riedis?Riedis

Riedis yra dviratė transporto priemonė turinti elektros variklį ir akumuliatorių, o ją vairuoti galima nuo 7 m. Riedis valdomas giroskopo (įrenginio, kurį sudaro apie savo ašį besisukantis diskas) ir kitų horizantalią padėtį užtikrinančių sensorių pagalba. Riedžiai gaminami iš itin kokybiško ir patvaraus ABS plastiko, tad, nors ir atrodo mažyčiai, jie gali atlaikyti net iki 120 kg svorį, o patys vidutiniškai sveria tik apie 10 kg. Beje, kai kurie riedžiai turi „Bluetooth“ funkciją – važiuodami galite klausytis muzikos ar matyti nuvažiuotą atstumą.

Kaip važiuoti riedžiu?

Įprastai riedis neturi vairo, tačiau jo valdymas yra daug lengvesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Norint pajudėti iš vietos, Jums tereikia atsistoti ant kojoms skirtos platformos ir šiek tiek pasilenkti į priekį – kūno svorį perkelti į pėdų pirštus. Kad atliktumėte posūkį, kūno svorį perkelkite ant tos kojos, į kurią pusę norite sukti. Jei bijote nuo riedžio nuslysti – nesijaudinkite, kojoms skirtos platformos padengtos kibiais guminiais kilimėliais, kurie užtikrina stabilią stovėseną. Visgi, pirmuosius kartus patariame riedį išbandyti ramesnėse vietose, kuriose nėra didelio žmonių judėjimo, kad įsitikintumėte jo valdymo intuityvumu.

Kokį greitį galima išvystyti su riedžiu?

Įprastai, riedžiai gali išvystyti iki 16 km/h greitį, bet kai kurie jų gali pasiekti net iki 30 km/h greitį. Vidutinis žmogaus greitis yra 4–5,6 km/h, tad su riedžiu galima judėti bent 3 kartus greičiau nei einant pėsčiomis! Kadangi riedis varomas elektros energija, tai – puikus, aplinkai draugiškas būdas judėti mieste.

Kaip toli nuvažiuosite su riedžiu?

Elektriniuose riedžiuose įmontuotos itin galingos ličio baterijos, kurios vienu įkrovimu įprastai leidžia nuvažiuoti iki 15 km atstumą. Kai kurie „Segway“ riedžiai ir kiti brangesni įrenginiai gali įveikti net iki 30-ies km atstumus! Tai reiškia, jog su tokiu riedžiu galėtumėte nuvažiuoti iš Vilniaus į Trakus, kol valgysit kibinus, pasikrauti savo transporto priemonę ir grįžti į sostinę! 

Keli faktoriai, nuo kurių priklauso riedžio baterijos tarnavimo laikas:

  • jūsų važiavimo greitis (kuo lėčiau važiuosite, tuo baterijos veikimo laikas bus ilgesnis);

  • jūsų svoris (kuo mažiau sveriate, tuo lėčiau išsikrauna baterija);

  • reljefas (lygiais paviršiais vienu įkrovimu važiuosite ilgiau);

  • oro sąlygos (baterija išsikrauna greičiau esant aukštai oro temperatūrai).

Per kiek laiko įkraunama riedžio baterija?

Paprastai, norint įkrauti riedžio bateriją, reikia nuo 2-jų iki 4-ių valandų, priklausomai nuo modelio. Modelius, kuriuos galima įkrauti greičiau, rekomenduojame tiems, kurie riedį planuoja naudoti kasdien ir nuolat. Jeigu riedį naudosite rečiau, galite rinktis modelį, kurio krovimo laikas yra ilgesnis.

Skirtingų dydžių riedžio ratukai

Rinkoje dominuoja trijų dydžių ratukus turintys riedžiai (6,5 colių, 8 colių ir 10 colių). Riedžiai su didesniais ratukais sklandžiau važiuoja per grumstelius ir akmenukus nei riedžiai su mažesniais ratukais, tačiau pastarieji kompensuoja šį trūkumą geresniu manevringumu.

 

Kokius ratukus Jums rinktis?

Jei riedį naudosite ilgesniems atstumams važiuoti, pavyzdžiui, nuvykti į darbą, rekomenduojame rinktis riedį su didesniais ratukais dėl jo geresnio pravažumo. Tačiau, jei riedį perkate kaip pramoginę, o ne kaip transporto priemonę, tinkamesnis pasirinkimas būtų riedis su mažesniais ratukais. Dėl geresnio manveringumo, su tokiu riedžiu bus galima lengviau atlikti įvairius triukus.

 

Riedžio pravažumas pagal ratukų dydį:

 

6,5 colių

8 colių

10 colių

 

Lygus asfaltas

Puikus

Puikus

Puikus

Žolė

Puikus

Puikus

Puikus

Žvyras

Vidutiniškas

Puikus

Puikus

Bala

Sudėtingas

Geras

Labai geras

Smėlis

Sudėtingas

Sudėtingas

Vidutiniškas

Verta paminėti, jog rinkoje yra riedžių ir su dar didesniu ratukų skersmeniu. Pavyzdžiui, šis „Segway“ riedis turi 12 colių skersmens ratukus, tad jo pravažumas itin puikus!

Nuo ko priklauso riedžio kaina?

Nors daugelis riedžių atrodo labai panašiai, kai kurių kaina yra gerokai aukštesnė. Pavyzdžiui, aukštesne kaina išsiskiria „Segway Ninebot“ ir „Hama“ riedžiai.

Kodėl kai kurie elektriniai riedžiai kainuoja daugiau:

  • Dažniausiai jie yra geresnės kokybės, pagaminti iš brangesnių ir tvirtesnių medžiagų.

  • Kai kurie jų turi specialias kojų atramas, kurios padeda vairuoti ir išlaikyti pusiausvyrą.

  • Kai kurie riedžiai turi papildomų jutiklių, padedančių dar geriau išlaikyti pusiausvyrą.

  • Brangesni riedžiai dažnai turi didesnę galią, todėl gali ne tik greičiau važiuoti, bet ir lengviau susitvarko su statesnėmis kalvomis. 

Taigi, riedžio kaina priklauso tik nuo Jūsų poreikių. Jeigu Jums tereikia paprastos transporto priemonės tam tikroms progoms arba norite riedžio vaikams pramogų tikslais, Jums puikiai tiks ir pigesni riedžiai. Na, o jei norite riedį naudoti kaip kasdienę transporto priemonę, verta apsvarstyti ir brangesnius variantus.

Reikia daugiau pagalbos?

Turite daugiau klausimų dėl riedžio išsirinkimo? Kviečiame atvykti į „Elektromarkt“ – mūsų konsultantai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus ir padės išsirinkti tinkamiausią įrenginį!

gidas-kaip-issirinkti-riedi


KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 77700

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V