Navigation
8 700 77700

I-VII: 08:00 - 20:00 val.

Navigation

GIDAS, KAIP IŠSIRINKTI KOMPIUTERĮ ŽAIDIMAMS


Ieškote naujo kompiuterio, kuris būtų pritaikytas ne tik darbui ar naršymui internete, tačiau ir žaidimams? Šiame gide „Elektromarkt“ specialistai atsako į pagrindinius klausimus, kuriuos būtina žinoti sprendžiant, kaip išsirinkti kompiuterį žaidimams.


STACIONARUS AR NEŠIOJAMAS ŽAIDIMŲ KOMPIUTERIS?


   Lenovo Legion Y920-17IKB 17.3 kompiuteris žaidimams      Dell Alienware kompiuteris žaidimams         Asus ROG kompiuteris žaidimams


Kurį kompiuterio tipą geriausia rinktis žaidimams – nešiojamą ar stacionarų? Tai yra bene pirmasis dažnam pirkėjui kylantis klausimas. Šis pasirinkimas priklauso nuo Jūsų prioritetų, štai keli iš jų:


  • Mobilumas. Naudojantis nešiojamu kompiuteriu Jūs esate mobilus, neprisirišęs prie vienos fizinės vietos, o stacionariu kompiuteriu žaidimus žaisti pavyks tik konkrečioje pasirinktoje vietoje.

  • Universalumas. Jei kompiuterį naudosite ne tik žaidimams, tačiau ir mokslui ar darbui, nešiojamas kompiuteris yra universalesnis pasirinkimas, mat jį galėsite neštis į paskaitas ar biurą.

  • Detalių keitimas. Nuolatos žaidžiant kompiuterinius žaidimus įrenginio resursai yra gerokai greičiau eikvojami nei atliekant kitas funkcijas. Dėl to kompiuterio detalės gali šiek tiek greičiau dėvėtis, o stacionaraus kompiuterio detales pakeisti yra kiek paprasčiau.

  • Žaidimo trukmė. Perkant nešiojamą žaidimų kompiuterį dažnai kyla klausimas: „Ar ilgai „laiko“ baterija?“ Nešiojamas kompiuteris suteikia mobilumo, tačiau jo baterija „laiko“ 4-6 valandas, tad reikėtų įvertinti šią informaciją ir apgalvoti, ar ten, kur nešitės kompiuterį, galėsite lengvai pasiekti elektros lizdą.


Kaip matote, tiek stacionarūs, tiek nešiojami kompiuteriai turi pakankamai daug privalumų, o pasirinkti, kokį įrenginio tipą pirkti, rekomenduojame atsižvelgus į Jūsų gyvenimo būdą ir poreikius.


KOKIE YRA SVARBIAUSI ŽAIDIMŲ KOMPIUTERIO TECHNINIAI PARAMETRAI?


Parengėme lentelę, kurioje dalinamės pagrindiniais techniniais parametrais – siūlome į juos atkreipti dėmesį renkantis tiek stacionarų, tiek nešiojamą žaidimų kompiuterį:


Parametras

Reikšmė

RAM atmintis

8 GB RAM atminties turintis kompiuteris jau laikomas pakankamai galingu, tačiau naujausiems žaidimams gali prireikti net 12 ar 32 GB RAM atminties.

Vaizdo plokštė
(GPU)

Jei planuojate žaisti naujausius žaidimus didžiausia raiška, rekomenduojama vaizdo plokštės atminties talpa – 4 GB. Kuo galingesnę vaizdo plokštę išsirinksite, tuo sklandžiau kompiuterio ekrane bus atkurti grafikos elementai.

Procesorius
(CPU)

Kaip iššifruoti procesoriaus parametrus? Paimkime kaip pavyzdį Intel Core i5 HQ procesorių: i5 – procesoriaus tipas, o HQ – nurodo itin našų procesorių (rekomenduojame rinktis būtent tokį). Jei kompiuterį naudojate tiek darbui, tiek pramogom, įprastai užtenka ir i5 tipo procesoriaus, tačiau, jei planuojate žaisti pačius naujausius žaidimus esant maksimaliems nustatymams, rekomenduojame rinktis i7 tipo procesorių.

Ventiliatoriai                                                                                   

Tiek nešiojamų, tiek stacionarių žaidimų kompiuterių gamintojai įprastai pasirūpina pakankamu integruotu aušinimu, tad dėl jo jaudintis nereikėtų. Visgi, jei nešiojamą kompiuterį planuojate laikyti ne ant stalo, o ant kitokio paviršiaus, pavyzdžiui, minkšto baldo, gali tekti įsigyti papildomų aušinimo padėkliukų.  

Jungtys

Pasinaudojant jungtimis, prie savo turimo įrenginio galite prijungti įvairius priedus, tokius kaip vairas ar netgi papildomas ekranas. Rekomenduojami parametrai, kurių pagalba lengviau prijungsite įvairius prietaisus: bent jau USB 2.0 arba USB 3.0 kištukas, puikiu atveju ir Thunderbolt jungtis (pastaroji perduoda duomenis ypač greitai).

                     


Verta nepamiršti, jog renkantis žaidimų kompiuterį svarbiausia – parametrų visuma. Jei nusipirksite kompiuterį su galinga vaizdo plokšte, bet jis turės nedaug RAM atminties – neišnaudosite visų vaizdo plokštės galimybių. Tad, atsižvelgdami į Jūsų mėgstamiausių žaidimų keliamus reikalavimus kompiuterio elementams, išsirinkite tris svarbiausius parametrus, parodykite juos pardavimo specialistui ir jis padės Jums išsirinkti priimtiniausią modelį!



KOKIĄ EKRANO ĮSTRIŽAINĘ RINKTIS?


Lenovo Legion Y520 15.6" kompiuteris žaidimams        80VR00H9LT Lenovo Nešiojamas kompiuteris Legion Y720 i7 kompiuteris žaidimams        LENOVO Y910 Lenovo 17.3" Nešiojamas kompiuteris i7 kompiuteris žaidimams


Renkantis kompiuterį ne ką mažiau svarbus parametras yra ir ekrano įstrižainės dydis. Dažniausiai rekomenduojami įstrižainės parametrai yra šie:


§  Nešiojamiems kompiuteriams: populiariausia įstrižainė yra 15.6 colių. Puikus dydžio ir raiškos balansas, nevargina akių ir užtikrina malonią žaidimo patirtį.


§  Stacionariems kompiuteriams: populiariausi yra 24 bei 27 colių monitoriai. Kainų skirtumas yra adekvatus, tad norintiems didesnio ekrano 27 coliai yra puikus pasirinkimas.


 


Kuo didesnė ekrano įstrižainė – tuo daugiau grafinių elementų galima pastebėti, o tai itin praturtina žaidimo patirtį. Tačiau vertėtų nepamiršti, jog didesnės įstrižainės nešiojamas kompiuteris svers daugiau, tad ir bus mažiau mobilus už nešiojamą kompiuterį su mažesne įstrižaine.


 


KAS GERIAU ­– MATINĖ AR BLIZGI EKRANO MATRICA?


Kompiuterio ekranas gali būti dviejų tipų: matinis arba blizgus. Pateikiame abiejų ekranų tipų skirtumus, kad galėtumėte lengviau nuspręsti, kuris variantas Jums yra priimtinesnis:


                                                                                                 Matinė matrica


Privalumai

Trūkumai

Šviesos neatspindintis ekranas

Kartais spalvos gali atrodyti blankios, o kontrastas mažesnis

Mažiau vargsta akys esant tiesioginiam apšvietimui                                

Galimas mažesnis ryškumas

Ne taip greit pastebimos dulkės ir nešvarumai

Kadangi dulkės sunkiau pastebimos, jas sudėtingiau ir nuvalyti


                                                                                                    Blizgi matrica


Privalumai

Trūkumai

Sodresnės spalvos, didesnis kontrastas

Spalvos gali atrodyti ryškesnės nei yra iš tikrųjų

„Gilesnis“ vaizdas

Gali būti sunkiau naudotis esant tiesioginiam apšvietimui

Lengvesnė priežiūra – dulkės ne taip lengvai „kimba“ prie ekrano

Greičiau pastebimi nešvarumai


Išsirinkti kompiuterio ekraną gali būti paprasčiau nei atrodo – jei kompiuterį naudosite patalpose, kuriose mažai tiesioginės šviesos, blizgus ekranas greičiausiai bus priimtinesnis, nes suteiks didesnę raišką, o šviesioje patalpoje ar lauke bus patogiau naudotis kompiuteriu su matiniu ekranu, nes jis neatspindės šviesos.


 


„WINDOWS“ AR „OS X“ OPERACINĖ SISTEMA?


Salonuose parduodamuose kompiuteriuose dažniausiai bus įdiegta naujausia rinkoje esanti ir įrenginiui pritaikyta operacinės sistemos versija. Jeigu turite vieną ar kelis mėgstamiausius žaidimus, rekomenduojame atkreipti dėmesį į tų žaidimų operacinėms sistemoms keliamus reikalavimus. Mūsų ekspertai pateikia esminius operacinių sistemų skirtumus, padėsiančius išsirinkti jums tinkamiausią versiją:


 


„Windows 10“

Naujausia „Microsoft“ sistemos versija. Ji yra greičiausia bei našiausia, bet nepritaikyta senesniems žaidimams (3–4 metų senumo).

„Windows 8“ ir „Windows 8.1.“

2012 metais išleista versija. Suderinama su senesniais žaidimais (sukurtais dar iki 2012-ųjų).

„Windows 7“

2009 metais išleista versija. Dažnai atnaujinama operacinė sistema, tad palaiko tiek naujesnius, tiek senesnius žaidimus. Patogus naudotis meniu ir gana geras greitis.

„OS X“

Gamintojo „Apple“ sukurta sistema, naudojama „Mac“ kompiuteriuose. Dėl sistemos uždarumo ji gali būti suderinama ne su visais žaidimais, be to, brangiau kainuotų ir šio kompiuterio tipo modifikacijos. Nors žaidėjai „Mac“ kompiuterius renkasi rečiau, jie yra spartūs ir veikia ypač sklandžiai.


 


KOKĮ KIETĄJĮ DISKĄ RINKTIS – HDD AR SSD?


Lenovo Legion Y920-17IKB 17.3" kompiuteris žaidimams       Acer Nitro 5 i7-7700HQ/8GB/128GB kompiuteris žaidimams        Lenovo Legion Y720-15IKB kompiuteris žaidimams


Kietojo disko funkcija kompiuteryje – saugoti duomenis. Jie išsaugomi net ir netikėtai išjungus kompiuterį iš elektros lizdo. Nuo kietojo disko pasirinkimo priklauso, kaip greitai ir sklandžiai veiks Jūsų pasirinktas žaidimas, kokios bus energijos sąnaudos ir kt. Standieji diskai būna dviejų rūšių – HDD ir SDD. Žemiau pateikiame jų palyginimą:


 


 

HDD

SDD

Našumas

Lėtesnis veikimas, ilgiau užtrunka žaidimo paleidimas        

Greitesnis veikimas (prieiga prie duomenų)

Energijos sąnaudos     

Didelės

Mažos

Svoris

Sunkus

Lengvas

Duomenų atkūrimas

Lengva atkurti prarastus duomenis

Sudėtinga ir brangu atkurti prarastus duomenis


Nors SDD diskas ir užtikrina greitesnį kompiuterio darbą, tačiau dažniau įrenginiuose „sutiksite“ HDD diską – iš jo kur kas paprasčiau atkurti prarastus duomenis, kas yra svarbu, jei savo įrenginyje laikote daug informacijos. Tačiau jei kompiuterį naudosite tik žaidimams, specialistai pataria rinktis SDD diską – su juo žaidimo patirtis bus malonesnė.


Kaip matote, žaidimų kompiuterio pasirinkimas yra gana didelis ir dažniausiai priklauso nuo Jūsų konkrečių poreikių. Nebūtina rinktis brangiausio kompiuterio, jei neišnaudosite jo galimybių, tad prieš pirkdami apgalvokite, kokių parametrų jums iš tiesų reikia. Jei perskaičius šį gidą Jums vis dar kyla klausimas, kaip išsirinkti geriausiai žaidimams tinkantį kompiuterį, maloniai kviečiame atvykti į bet kurį „Elektromarkt“ saloną, kur mūsų specialistai suteiks išsamią konsultaciją ir padės įsigyti norimą įrenginį.


KLIENTŲ APTARNAVIMAS IR EKSPERTŲ KONSULTACIJOS: 8 700 77700

08:00 - 20:00
I-VII

GARANTINIS SERVISAS (KONSULTACIJOS): 8 700 38500

09:00 - 18:00
I-V